Your new design will be uploaded in:
...
Please contact Delivery Team on
0113 3200 750 if you have any queries.
X

The School Governing Body

 Four year terms

Chair of Governors - Mrs Clare Bradbury -Foundation Governor (appointed February 2019), Chair of Curriculum and Standards Committee, 

Co  Vice chair – Fr Wiliam Hebborn - Chair of Children, Families and Community Committee. (Foundation Governor)

Co  Vice Chair - Ms Mary Hargreaves (Foundation Governor. Elected Feb 2017.)

Mr Simon English - Chair of Resources Committee (Foundation Governor. Appointed 20 December 2016)

Mr Mike Keoghan (Parent Governor. Appointed November 2015) 

Mr John Pontifex  (Foundation Governor. Elected Feb 2018)

Mrs Annette Quinn (Foundation Governor. Elected January 2019)

  Cllr Fleur Anderson - (Local Authority Representative)

Mrs Mary Kleczkowski -Elected by staff (Elected Feb 2017)

Miss Hattie Elwes - Headteacher (Appointed 1 September 2016) 

There is currently one vacancy for a Foundation Governor and one vacancy for a Parent Governor

Clerk –  Mr Mike Hedges (Appointed March2018)

Register of Governors' Interests